Nowoczesne stoły do salonu rozkładane – stylowe aranżacje małych pomieszczeń

Małe pomieszczenia wymagają stosownych zabiegów aranżacyjnych. W takie koncepcje idealnie wpisują się nowoczesne stoły do salonu rozkładane, których funkcjonalność można wykorzystać na różne sposoby. Jeśli jesteś posiadaczem mniejszego mieszkania lub kawalerki, nasze rady z pewnością ułatwią stworzenie harmonijnego i spójnego wystroju wnętrza!

Salony o niewielkim metrażu – jak urządzić małą przestrzeń?

Funkcjonalne urządzenie salonu o niewielkim metrażu nie zawsze jest łatwym wyzwaniem. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy salon otwarty jest na kuchnię, a przy stole w nim ustawionym rodzina spożywa codzienne posiłki. I to właśnie wybór odpowiedniego stołu będzie warunkował sukces całego przedsięwzięcia aranżacyjnego. Jaki stół do małego salonu wybrać? Z pewnością sprawdzą się tutaj doskonale nowoczesne stoły do salonu rozkładane, które wprowadzą do pomieszczenia zarówno walory praktyczne, jak niebagatelną estetykę. Nic w tym dziwnego, bowiem największą zaletą takich mebli jest atrakcyjny wygląd, ale też możliwość złożenia ich do stosunkowo niewielkich rozmiarów oraz rozłożenia, gdy zachodzi taka potrzeba.

Wielkość stołu można dopasować tutaj do ilości osób, które mają zasiąść do posiłku, co z kolei chętnie wykorzystują większe rodziny. Wbrew pozorom, takie nowoczesne stoły do salonu rozkładane to również idealna propozycja dla par i singli. Mogą oni bowiem korzystać z pełnej funkcjonalności rozwiązania, rozkładając stół w przypadku wizyty znajomych i składając go na co dzień do kompaktowych rozmiarów, zyskując tym samym znacznie większą przestrzeń.

Okrągły czy prostokątny?

Nowoczesne stoły do salonu rozkładane doskonale sprawdzą się na niewielkiej przestrzeni. To idealna propozycja dla osób, które cenią sobie połączenie w jedną całość wysokiego poziomu estetyki i funkcjonalności. Na co dzień mogą one bowiem korzystać z blatu o stosunkowo niewielkich rozmiarach, by zwiększyć go – adekwatnie do potrzeb – w czasie wizyty gości. To właśnie wówczas doskonale sprawdzą się stoły prostokątne. Dają one bowiem znacznie większą przestrzeń, na której ustawić można przygotowany poczęstunek. Takie stoły doskonale wpisują się zarówno w nowoczesne, jak i bardziej tradycyjne rozwiązania aranżacyjne. W pierwszym przypadku warto postawić na blat w kolorze dębu naturalnego czy rustykalnego, w drugim natomiast na biały lub czarny marmur, wnoszące do wnętrza wysublimowaną elegancję i niebagatelny charakter.

Nowoczesne stoły do salonu rozkładane w okrągłym kształcie to z kolei idealne rozwiązanie w domach, zamieszkiwanych prze małe dzieci. Nie mają one bowiem ostrych kantów, o które te mogłyby się uderzyć w trakcie zabawy. Co więcej, takie modele zapewniają również lekkość, która sprawdza się w pomieszczeniach o niewielkim metrażu. Nie oznacza to jednak, że nie są one eleganckie. Wprost przeciwnie, na rynku dostępnych jest bowiem wiele modeli, które nadadzą aranżacji wyjątkowych walorów estetycznych. To m.in. nowoczesne stoły do salonu rozkładane z blatem w kolorze złotego lub rustykalnego dębu, a także okrągłe stoły z fantazyjnie wygiętymi nogami, gwarantujące wytrzymałość, stabilność i niebagatelną estetykę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *